top of page

Опис рослин для зимового екосаду

Хурма Східна

Хурма Східна. Хурма Східна має багато сортів, плоди крупні (до 300г і більше) з високими смаковими якостями. Найбільш зимостійкі сорти можуть рости на території України у відкритому грунті лише місцями на Закарпатті та півдні. Зустрічається в любительських садках до півдня Дніпропетровської області включно. Північніше може вирощуватись тільки під плівкою або у теплицях. У Київській області у плівковій теплиці з успіхом можна вирощувати більшість сортів хурми Східної раннього сроку достигання, наприклад, сорти: Хачія, Ванілія, Джиро, Тіпо, Мускат, які достигаюсь в листопаді-грудні. Зимостійкість різних сортів хурми Східної коливається від -15С до -25С. 

Хурма гібридна. Сорти хурми гібридної отримані від схрещування хурми Східної з хурмою Віргінською, остання з яких має значно більшу морозостійкість, тому деякі сорти хурми гібридної більш морозостійкі ніж хурма Східна (до -28С). Сорти раннього строку достигання, такі як Соснівська, Дар Софіївки, Чучупака, можна вирощувати майже на всій території України за умов доброї екології ділянки та утеплення на зиму рослин у молодому віці. Плоди мають менший розмір ніж хурма Східна (зазвичай 60г-80г), досить різні за смаковими якостями. Майже всі сорти хурми гібридної реєструються як хурма Східна, деякі - як хурма Віргінська (наприклад, Віргінка крупноплідна).

Хурма Віргінська. Хурма Віргінська походженням з Північної Америки. Вона має високу морозостійкість порівняно з іншими видами хурми (до -35С) і дрібніші плоди (від 30г-60г) зі специфічним смаком (іноді дуже солодка, терпкість у плодів зникає лише при повному достиганні). Плоди при дозріванні осипаються. Може вирощуватись по всій території України. Найбільш поширені сорти: Мідер, Вебер, Прок, Білогір'я (рос. Белогорье). Сорт Віргінка крупноплідна віднесений до хурми Віргінської умовно, тому як має гібридне походження. Його морозостійкість до -30С. Сіянці хурми Віргінської використовують, як підщепу для інших видів хурми.

IMG_3252+ Хачия 5х4л.jpg

Хурма гібридна

IMG_3261+ Хиви 5х4л.jpg

Хурма Віргінська

Хурма виргинская+ 5х4.jpg

Інжир

Інжир. Листопадна рослина, при вирощуванні в горщику та правильному формуванні до 1,5 м заввишки. Плодоносить із 2-го року. Сорт партенокарпічний (який не потребує запилення), ягоди буро-фіолетові середнього розміру з сунично-шовковичним смаком, солодкі, вагою близько 40г. При хорошому догляді може давати два врожаї на рік.  Для вирощування інжиру у північній частині Україні підходять тільти партенокарпічні сорти раннього достигання. 

Гранат карликовий (декоративний). Листопадна рослина, до 0.5м заввишки. Дуже декоративне (варіація Спур) з прямостоячими короткими густооблистяними гілками . Цвіте 1 раз на рік, але тривало (до двох місяців). Витривалий. Плодоносить із другого року. Плоди, як у справжнього граната, тільки дрібніші, їстівні.

DSC00006 .jpg

Гранат карликовий 
(декоративний)

Гранат бирка новая.jpg
bottom of page