top of page

Опис цитрусових

Лимон Ташкентський

Ташкентський. Середньорослий, компактний, високоврожайний, починає плодоносити на 2-3 рік, цвіте 3-5 разів на рік. Плоди тонкошкірі округлі, мають тонкий лимонний смак, при повному дозріванні майже без кислоти (можна їсти без цукру), вага 100-200г. Потребує світлих та теплих приміщень. Найкраще переносить надлишок світла і високу температуру. Підходить для вирощування на підвіконні, тому що через високу врожайність повільно росте у висоту. Бажано стимулювати ріст пагонів зрізанням зайвих квітів або видаленням зав'язей. В кімнаті потребує обов'язкового досвічування в зимовий період.

 

Новогрузинський. Високорослий, врожайний. Вступає в плодоношення на 3-4 рік, цвіте до 3-х разів на рік. Плоди тонкошкірі вагою 150-250г з яскраво вираженим лимонним ароматом та смаком. Стійкий до хвороб. Рекомендується для веранд, лоджій вестибюлів. Швидко збільшує обсяг крони. Добре переносить нестачу світла.

 

Курський. Висота 1,5 метра, розлога крона, врожайний. Плоди великі соковиті зі шкіркою середньої товщини вагою до 400г. Має дуже декоративне листя соковито-зеленого кольору, пагони мають колючки. Швидко збільшує обсяг крони. Добре переносити нестачу світла та зниження температури. Плодоносить на 3-4 рік, цвіте до 3-х разів на рік. Стійкий до хвороб.

 

Пондероза. Середньорослий, дуже добре тримає листя за будь-яких умов вирощування, стійкий до хвороб, починає плодоносити на 2-3 рік, цвіте 3-4 рази на рік. Найбільш крупноплідний серед усіх сортів. Плоди великі товстошкірі вагою 300-400г, їх смак та запах нагадує цитрон. Краще інших сортів росте на підвіконні при нестачі світла та надлишку тепла. Бажано стимулювати ріст пагонів зрізанням зайвих квітів або видаленням зав'язей.

 

 

Павловський. Середньорослий до 1,5 м заввишки. Плодоносить на 3-5 рік (цвіте не більше 2-3 разів на рік), врожайність середня, майже не має колючок. Плоди вагою 200-300г мають класичний лимонний смак. Стійкий до перепадів температури та до хвороб, тіневитривалий.

IMG_3568 Ташк +.jpg

Лимон Новогрузинський

IMG_0220 Новог+.jpg

Лимон Курський

IMG_3563 Курский+.jpg

Лимон Пондероза

IMG_3521 Пондероза+.jpg

Лимон Павлівський

IMG_3529 Павловский+.jpg

Лимон Дженоа. Дерево густооблистяне, середньоросле до 1,5 м заввишки, майже не має колючок (дуже маленькі колючки бувають на окремих гілках). Квітне 2-3 рази на рік з чотирирічного віку. Плоди середньго розміру близько 120г. Шкірка плода середньої товщини, майже не має гіркоти, солодкувата. Плоди соковиті, мають класичний лимонний смак. Врожійність середня. Добре росте в кімнатних умовах на південних, південно-східних підвіконнях.  В кімнаті потребує обов'язкового досвічування в зимовий період.

Лимон Дженоа

IMG_0244 Дженоа+.jpg

Мандарин "Уншіу" (Сатсума). Уншіу - невелике вічнозелене деревце (в домашніх умовах до 1,5 м). Гілки трохи пониклі, без колючок. Вступає у плодоношення на 3-4 рік. Цвіте 1 раз навесні. Добре зав'язує плоди без запилення, дозріває рано (у Київській області – з жовтня-листопада до Нового року). Плоди звичайного мандаринового смаку ("смак грузинських мандаринів"), часто без кісточок. Плодоносить рясно, плоди 50-80г. Шкірка не товста, відокремлюється добре. Взимку вимагає прохолодних (від +5 до +20С) та світлих приміщень.
Найкраще підходить для вирощування у зимових садах, теплицях та верандах, але можна вирощувати і у просторих кімнатах з великими вікнами. В умовах зимового саду дає регулярні рясні урожаї.

IMG_3463 Манд+.jpg

Мандарин Уншіу

bottom of page